• Çam Terebenti Yağı

Çam Terebenti Yağı

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 24,00TL

  • Vergiler Hariç: 24,00TL

Bazı ağaçların reçinesine verilen bir isim olan terebentin, içeriğine ve özelliğine göre çeşitli hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir şifa kaynağıdır. Çam terebentin veya çam yağı olarak adlandırılan ve çamın reçinesinden elde edilen yağ, güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olmakla birlikte ağrı kesici ve idrar söktürücü özellikleri de söz konusudur.

Güçlü bir antibiyotik ve antiseptik özelliğine sahip olan çam yağı, aynı zamanda enerji verici özelliğe de sahiptir. Ancak kullanımında oldukça dikkatli olunması gereken çam yağını bolca kullanmanız durumunda çeşitli yan etkiler söz konusu olabilir

Çam Terebenti Yağının Saça Faydaları 


Çam terebentin yağı denilince akla gelen ilk kullanım alanı şüphesiz ki saçlardır. Saç dökülmesine karşı oldukça etkili olan çam terebentin yağı, saç dökülmesini önleyerek daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır.

Çam terebentin yağı, badem, ceviz ve fındık yağlarında olduğu gibi saç bakımında sıkça tercih edilen yağlardan biridir. Güçlü bir antioksidan ve antiseptik özelliğine sahip olan çam terebentin yağı, saç köklerini besler ve saç dökülmesi sorununu kısa sürede keser.

Çam terebentin yağını kullanmadan önce kullanacağınız alan ve şekle göre bilgi edinmeniz oldukça önemlidir. Kullanım şeklinin yanı sıra aşırı kullanım miktarı çeşitli yan etkilere neden olabilir. Özellikle göz ile temastan kaçınılması önerilmektedir. Çam terebentin yağının göze temas etmesi durumunda vakit kaybetmeden bol su ile durulayınız. Olası bir yan etki durumunda bir an önce göz doktoruna başvurunuz.

Çam terebentin yağının saç bakımı için kullanımı oldukça kolaydır. 200 ml şampuanın içerisine 20-25 damla çam terebentin yağı damlatmanız yeterli olacaktır. Çam terebentin yağı eklenmiş şampuan kullanmanız durumunda ekstra bir yağ kullanıma gerek kalmayacaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi