• At Kestanesi Yağı

At Kestanesi Yağı

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 23,00TL

  • Vergiler Hariç: 23,00TL

At Kestanesi yağı balkan yarım adasında yetişen bir bitki türüdür. At kestanesi yağı güzellik, sağlık ve bir çok alanda kullanılan bir bitki türüdür.  Son zamanlarda kozmetik alanlarda kullanılan at kestanesi yağının kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.

At kestanesi yağı neye iyi gelir?

At kestanesi yağının bir çok alanda sağlık açısından faydası bulunmaktadır. Saça, cilde çeşitli faydaları bulunan at kestanesi yağıyla bakımınızı  günlük bakımınızı yapabilirsiniz. 

At kestanesi yağının cilde faydaları nelerdir?

At kestanesi yağının faydaları sadece kozmetik alanlarda değil, cilt sağlığı problemlerinde de etkili olabilmektedir. 


Varis problemlerine, damar çatlaklarına at kestanesi yağı kullanılabilir. 


Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği


Varisleri tedavi eder 

Varisler kadınlarda ve erkeklerde yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. At kestanesi yağı ile varis problemlerinize çare bulabilirsiniz. At kestanesi yağı kan dolaşımını düzenlediği için, varis oluşumuna ve damar çatlağına iyi gelmektedir.


Güneşin zararlı ışınlarından korur

Kullanmış olduğumuz bir çok güneş koruyucu kremin içerisinde at kestanesi yağı bulunmaktadır. Aynı zamanda at kestanesi yağı cilde sürülerek de güneş koruyucu etkisinden faydalanılabilir. 


Cildi gençleştirir

At kestanesi özellikle kan dolaşımını arttırdığı için cilt üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. At kestanesi yağından gün içerisinde cilde birkaç damla damlatılıp masaj yapılırsa kan dolaşımını hızlandırdığı için hücrelerinde hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. 


El ve ayaklarda meydana gelen şişkinliği alır 

At kestanesi yağı sürüldüğünde kan dolaşımı arttırdığı için el ve ayaklarda meydana gelen şişlik hızlı bir şekilde iner. 


At kestanesi yağının saça faydaları 

Kozmetik bir çok alanda kullanılan at kestanesi yağının saça da bir çok faydası bulunmaktadır. Cilt üzerinde önemli etkilere sahip olan at kestanesi yağının saçımıza da birçok alanda faydası bulunmaktadır.


At kestanesi yağının saça faydaları şu şekildedir;

Saç dökülmesini engeller 

Saça belli miktarda sürülen at kestanesi yağı, kafa derisinde yer alan kan dolaşımını arttırdığı için saç köklerini besleyerek saçın dökülmesinin önüne geçer.


Kepeklenme sorunu çözer 

Saç derisinde meydana gelen kabuklanma ve kepeklenmeyi at kestanesi yağının geçirdiği bilinmektedir. Şampuanınıza ekleyeceğiniz birkaç damla at kestanesi yağıyla bu sorununuzu tedavi edebilirsiniz. 


At kestanesi yağı nasıl kullanılır?


Ev yapımı öksürük şurubu


At kestenesi yağının cilt ve saç sağlığında kullanımı oldukça farklıdır. At kestenesi yağının ciltte kullanımı şu şekilde önerilir;

 At kestanesi yağı ciltte krem gibi de kullanılabilir. Her gün kullanabilir, gece yatmadan önce de uygulama yapabiliriz. Gece uykuda hücreler yenilendiği için cilde çok iyi gelecektir. 


Yatmadan bir saat önce seyreltilmiş at kestanesi yağını susam veya zeytinyağına dökerek bu karışımı cilde masaj yapar şekilde uygulayabiliriz. Kalp ve yukarısına doğru bu masajı yapmak gerekir. Karışım haline getirerek bu yağın acı etkisini de azaltırız.

 At kestenesi yağı saçta nasıl kullanılır?

At kestenesi yağının  saça olan faydalarından etkili bir şekilde yararlanabilmek için yağı şampuanınıza birkaç damla ekleyerek yada saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 


At kestanesi yağının genel olarak faydalarından bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz:


1- hemoroid sorununa iyi gelir kabızlığı önler

2- masaj yağı olarak kullanıldığında kas ağrılarını iyileştirici etkisi bulunmaktadır. 

3- romatizmal ağrılara ve göğüs ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

4- Tüm vücutta kaynaklanan iltihabın kurumasını sağlar.

5- antioksidan açısından güçlü olduğu için vücudu hastalıklara karşı korur aynı zamanda da vücut direncini arttırmaya yardımcı olur.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi